Değerli Müşterimiz, Aşağıdaki bilgiler benimnakliyecim.com üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade ve değişim prosedüründe izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

Cayma Hakkı
Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkınızı kullanabilmeniz için, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak ürünü iade etmek istediğinizi tarafımıza bildirmelisiniz. Ürün iade edilirken, ürünün teslimi ile birlikte gönderilen fatura da iade edilmelidir. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca özel ölçülü baskı yapılarak KİŞİYE ÖZEL hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

İade ve Değişim Hakkı
Sitemizden almış olduğunuz ürünleri aşağıdaki belirtilen kriterler çerçevesinde veya ürünlerin açılmadığı durumlarda , ürün teslim tarihinden itibaren, 14 gün içerisinde değişim ve iade etme hakkı bulunmaktadır.

-Ürünlerde imalat hatası bulunması durumunda

-Sipariş vermiş olduğunuz üründen farklı bir ürün gelmesi durumunda

Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbirinden farklı ise ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunlar için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.

-Kargodan kaynaklanan herhangi bir hasar bulunması durumunda (Hasar tespit tutanağı düzenlenmeli)

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz. Kargo Tespit Tutanağı” olmadan teslim alınan ürünlerdeki hasardan/deformasyondan benimnakliyecim.com sorumlu değildir.

Yukarıdaki kriterlerin en az birine sahip olmanız durumunda sitemizde bulunan destek bölümünden iade ve değişim talebinizi iletmeniz veya irtibat telefonlarımızla bilgi vermeniz gerekmektedir.

Önemli Not: Ürünü renk, desen, doku vb özelliklerini şahsi fikir olarak beğenmeyip tarafımızdan bir kusur olmadığı takdirde değişim hakkına sahipsiniz ama bu durumda kargo masrafları tarafınızdan karşılanmaktadır.

Yapılacak İşlemler:

* Ürün ambalajının kesinlikle açılmamış olması gerekmektedir.

* Müşteri temsilcisi ile irtibata geçip durumu bildirmek. Değişim hakkında onay almak gerekmektedir.

* Onay aldıktan sonra anlaşmalı kargo kodu belirterek ürünü kargoya eksiksiz biçimde teslim etmek.

Kargo masrafı ayıpsız ürünlerde müşteriye aittir. Kargo ödemesi yapılmayan ve farklı kargo şirketlerine verilen ürünler tarafımızdan kabul edilmemektedir.

* Ürün tarafımıza ulaştığında gerekli kontroller yapılır ve değişime uygunsa değişim işlemleriniz gerçekleştirilir.

* Değişim olarak istediğiniz ürünün Kargo ücreti müşteriye aittir. Karşı ödemeli olarak alıcıya anlaşmalı kargo ile gönderilecektir.

Değişim işleminizin gerçekleşebilmesi için yukarıda yazılan şartların kesinlikle yerine getirilmesi gerekmektedir.

İadesi ve Değişimi onaylanan ürünlerinizi aşağıdaki telefon numaralarımızdan alacağınız Yurtiçi Kargo Kodu ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Farklı kargo firmaları ile yapılan gönderiler kabul edilmemektedir.

Değişim işleminiz; kargonuz elimize ulaşır ulaşmaz hemen yapılır ve size yeni ürünleriniz hemen kargolanır.

İade işleminiz; kargonuz elimize ulaştığı andan itibaren muhasebe bölümüne bilgi geçilir ve en geç 14 gün içinde kredi kartından alışveriş yaptıysanız kartınıza,havale/eft veya kapıda ödeme iadesi ise banka hesabınıza yatırılır.

Başka soru veya sorunlarınız olursa lütfen irtibata geçiniz. 08504252888