EŞYA PAKETLEME

Ev veya ofis taşıması sırasında en önemli aşamalardan biri paketleme aşamasıdır. Eşyaların sorunsuz bir şekilde nakliye araçlarına yüklenmesi ve aynı zamanda nakliye aracında seyir halindeyken eşyaların zarar görmemesi için paketleme yöntemlerini çok iyi bir şekilde uygulamak gerekir. Paketleme ne kadar sağlıklı bir şekilde uygulanırsa eşyalarınızın nakliye sürecinden olumsuz etkilenmesi de o kadar azalacaktır. Benim Nakliyecim olarak verdiğimiz nakliye hizmeti çözümlerimizden biride eşya paketleme hizmetidir. Bu konuda profesyonel olan personellerimiz eşyalarınızın en iyi şekilde paketlenmesi için gerekli olan bütün işlemleri gerçekleştirmektedir.

Paketleme işlemleri ev veya ofis sahibi bireysel çabalar ile de gerçekleştirebilir. Ancak bu konuda gerekli tekniklerin bilinmemesi paketlemenin zayıf kalmasına neden olabileceği gibi paketleme işlemlerinin gerektiğinden daha uzun sürmesi ve böylelikle taşınma süresinin de uzamasına neden olmaktadır. Eşya paketleme konusunda firmamızdan hizmet alarak taşıma işlemlerinizin en güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca eşyalarınızın yoğunluğuna göre personel sayısında belirleme yapabildiğimiz gibi en kısa sürede paketleme işlemleri biterek eşyalarınızın sevk süreci başlatılabilmektedir.

Mobilyalar taşıma esnasında en çok yer tutan eşyalardır. Bu nedenle eşyaların paketlenmesi ve en az şekilde yer kaplaması için özel bir çalışma yapılması gerekir. Demonte haline dönebilen eşyalar paketleme hizmetlerimizde sökülerek demonte haline getirilmektedir. Bu konuda özellikle yatak odası takımları, dolaplar, masa, çocuk odası gibi mobilyalar sökülerek daha küçük alan kaplayabilmektedir. Eşya paketleme konusunda gerçekleştirdiğimiz bu hizmette konusunda uzman kişiler hizmet vermekte ve eşyalarınızı yeni evinizde tekrar eski haline getirmektedir.

Eve paha olarak en yüksek değere sahip olan eşyalardan biride beyaz eşyalardır. Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi ve mutfak aletlerinin yanı sıra televizyon, bilgisayar gibi elektronik eşyalarda değer bakımından oldukça yüksektir. Bu nedenle bu eşyaların özenle paketlenmesi gerekir. Eşya paketleme hizmetimizde bu tür eşyaların paketlenmesinde özel ambalajlar kullanılmaktadır. Belirli seviyelerdeki darbeleri emebilen bu paketler ile eşyalar en iyi şekilde sarılarak taşıma işlemine hazır hale getirilmektedir.

Eşya paketleme konusunda detaylı işlemlerde vardır. Bu işlemler de kırılabilecek olan eşyalarda gerçekleştirilmektedir. Ayna, bardak, tabak, vazolar gibi değerli eşyalarında paketlemesi çok özenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Burada iki noktaya dikkat edilmelidir. Birinci nokta bu tür kırılabilecek olan eşyaların en iyi ambalaj malzemeleri ile paketlenmesi ve diğeri de nakliye sürecinde nakliye araçlarındaki hareketlenmelere karşı sürtünme gibi nedenlerden dolayı zarar görmemelerini sağlamaktır. Bu konuda personellerimiz özel bir çalışma yaparak kırılabilecek eşyaların en iyi şekilde muhafaza edilmesi için gerekli olan bütün çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Eşyalarınızın paketleme esnasında kategorilere ayrılması da oldukça önemlidir. Kutu üzerine içeriğinin yazılması yeni evde eşyaların yerleştirilmesi aşamasında oldukça pratik olunmasını sağlamaktadır. Eşya paketleme çalışmalarımızda hangi eşyaların hangi kutularda olduğu en iyi şekilde belirtilmektedir. Böylelikle yeni evinize taşındığınızda öncelikle talep ettiğiniz eşyalarınızı çok kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

Sizler için sağladığımız bu hizmet sayesinde eşyalarınız bu konuda profesyonel kişiler tarafından paketlendiği gibi aynı zamanda vakitten de tasarruf etmiş olacaksınız. Nakliye sürecinde siz diğer işleriniz ile ilgilenirken firmamız eşyalarınızın paketleme işlemlerini sizinle koordineli şekilde gerçekleştirecektir. Böylelikle nakliye süreciniz daha programlı ve güvenli bir şekilde ilerleyecektir.

Benim Nakliyecim olarak verdiğimiz nakliye hizmetlerinde en iyi hizmeti almanız için gerekli olan bütün desteğimizi sunmaktayız. Eşyalarınızın güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamak ve nakliye sürecinin stressiz bir şekilde sonuçlanması için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Nakliye süreçlerinin her alanında sizlere uygun bütçeler ile hizmet veren firmamıza her zaman ulaşabilirsiniz.

EŞYALARIN PAKETLENMESI

1.    Birçok nakliye firması nakliye sözleşmesine “eşya sahibinin paketlediği eşyalarda meydana gelen hasarlardan firmamız sorunlu değildir. “ diye madde koymaktadır. Paketleme konusunda karar vermeden önce bunu bilmeniz önemlidir.

2.    Eğer paketlemeyi siz yapacak iseniz beyaz eşya ve mobilyaları firmaya bırakın siz sadece kolilenecek malzeleri paketleyin ve bu maddenin başına şu cümleyi ekleyin. “Eğer kolilerde yırtık, ezilme ve çökme yok ise“

3.    Her oda için önce beni aç kolileri hazırlayın. Bu kolilere yeni evinizde hemen ihtiyaç duyabilecek eşyaları yerleştirin. Böylece ilk gün tüm kolileri açmak zorunda olmazsınız.

4.    Kolileri 30 Kg’den daha ağır yüklemeyin. Örneğin tüm kitaplarınızı aynı koliye doldurmayın.

5.    Her hazırladığınız kolinin önce altını sağlam bir şekilde bantladıktan sonra koliyi doldurmaya başlayın.

6.    Sık kullandığınız eşyaları en son paketleyin. Paketlemeye çaydanlıktan başlamayın çaysız kalırsınız.

7.    Hazırladığınız kolileri odanın bir köşesine düzenli olarak yerleştirin. Tüm kolileri bir odaya doldurmayın.

8.    Kolilerin üzerine içindekliler ve gidecekleri oda hakında notlar yazın.

9.    Kırılabilecek eşyaları özenle ve iki kat paketleyerek koliye yerleştirin.